Prosinec 2008

Lucka Bílá a Arakain - Cornuto

30. prosince 2008 v 20:07 Klapka

P.S. Ozývám se vám teď nějak často. Sice jen s málo písmenky, ale nevadí. Malé dávky, ovšem časté. To mi připomnělo Kateřinu Cajthamlovou z Primy, to je tedy vtipné. Včera jsem byla na té Touze. Nebylo to sice ještě úplně ono, ale rohodně to bylo stokrát lepší než Tři mušketýři. Mělo to aspoň nějaký spád. Dnes jsem měla volný byt, byla pohoda. Deset minut po mém probuzení zazvonili nějací chlapíci, jestli bych mohla odemknout a dát na stranu kola, která jim brání v tom, aby si vzali žebřík a vylezli na střechu. Jistě chápete, že chvíli poté, co jsem vstala, jsem na ně koukala jak na blázny. Půl hodiny jsem hledala klíče od toho zámku, jim to vůbec nevadilo a v klidu se bavili na schodech. Po té půl hodince jsem před nimi vítězoslavně zamávala klíčkem a oni vyšplhali na střechu našeho paneláku. Chvíli jsem přemýšlela, jestli nejdou spáchat sebevraždu, ale nakonec jsem si řekla, že mám moc bujnou fantazii, zabouchla jsem dveře a zalezla do koupelny, kde jsem byla většinu dopoledne. Po obědě od babičky, jenž byl dovezen předešlý den, jsem střídavě byla na počítači a psala jsem jakýsi scénář na pohádku. Do obojího mi hrála televize. Moje nová televize od Jéžíška v kombinaci s prázdninami způsobila moji závislost na ní. Ale nemusím na ní zírat a při tom nic jiného nedělat, stačí mi, když funguje jako pozadí. Když mě ale nějaký film opravdu zaujme, samozřejmě ho sleduju pozorně. Přátele jsem taky zhlédla otočená obličejem na obrazovku televize a zády na obrazovku počítače. Zítra se pro mě staví tátova sestřenice se svým přítelem a pojedeme na tu vesnici, kde bydlí táta. Bude se slavit Silvestr. Tam je to vždycky velmi zábavné. Je tam každým rokem hodně lidí, zato nikdy tam není nuda. Už se prostě těším. Tak si i vy užijte Silvestra a přivítejte nový rok s nadšením, ať vám přinese jen samá hezká překvapení.

SB - antilopka-bibka.blog.cz

30. prosince 2008 v 18:55 Přátelé obydlí
SB se mi množí, dalším je blog s názvem antilopka-bibka. Děkuji, že ses zařadila mezi mé spřátelené blogy. Doufám, že to bude klapat .


SB - domik-smajlik.blog.cz

30. prosince 2008 v 0:30 Přátelé obydlí
Další mé SB má blog tady a já moc děkuju !


Lucie Vondráčková - Můra a motýl

27. prosince 2008 v 20:51 Klapka

P.S. Dobrý večer, jak se všichni máte? Já jsem před chvílí dorazila z Prahy. Byla jsem na muzikálu Tři mušketýři. Byl to jeden z vánočních dárků. Musím říct, že to pro mě bylo utrpení, takový druh muzikálů nemám ráda. Je to takové moc primitivní, komerční a nezajímavé. Tím samozřejmě nechci nikoho urazit. Byly tam i zajímavé písničky, ale těch bylo jen tak skromně. Spočítala bych je na prstech jedné ruky, i kdybych se narodila pouze se třemi prsty. Stále nechci nikoho urážet. A myslím si, že lidé, kteří hráli, dělali, co mohli. Bohužel muzikál se nedá zachránit jen dobrými zpěváky. To chce promyslet celé. I tak jsem ale ráda, že jsem Tři mušketýry viděla. Zjistila jsem tak, že ne každý muzikál je skvělý (ale to jsem věděla i předtím) a že jsem velice zhýčkaná, co se týče představeních. V pondělí jdu na Touhu. Na tu se moc těším, jelikož to je vytoužený dárek, Mušketýři vytoužení nebyli. Toužím vidět Touhu už kvůli Kvasce, kterou jsem si oblíbila, když jsme byly se sestřenicí o prázdninách pryč, pořád pršelo, a tak jsme koukaly na DVD. Střídaly jsme Kvasku, Bestiář a Gympl, takže s počtem shlédnutí těchto filmů bychom se mohly hlásit do Guinnessovy knihy rekordů. Po příjezdu domů jsem zapojila svou novou televizi a zjevil se na ní Pierce Brosnan. Žeru ho! Co na tom, že je mu 55 let, kouká prostě úžasně. Takže jedním okem sleduji Jamese Bonda, druhým píšu článek. Mám se skvěle. Jsou prázdniny. Užívám si tohoto pocitu. A co vy?

Lucka Bílá - Pouta

25. prosince 2008 v 10:26 KlapkaP.S. Máme po Štědrém dni. Bohužel. Ani nevíte, jak mě to mrzí. Připádám si jak blázen, ale já prostě miluju Vánoce. Ta atmosféra, jednoduše kouzlo Vánoc. Ale tak dnes je první svátek vánoční, určitě to hned nevyprchá. Na Silvestra se taky docela těším, i když to už není zrovna nic kouzelného. A copak jste dostali? Já nevidím sice v dárcích hlavní smysl Vánoc, přesto mě moc potěšily. Odpoledne nejspíš pojedu k tátovi, druhé babičce a sestřence. Užívejte si prázdnin, svátků a napište..

Naprosto kladná postava

22. prosince 2008 v 21:29 (Ne)zajímavosti
Já nejsem žádná svině,
co se topí ve víně,
tak prosím všechny soudce,
ať nechají mě žít, pobíhat po louce.

Slušnost je mi vlastní,
i když jinak jsem trochu zvláštní.
Ohleduplnost vaši si cením,
když není, dosti pěním.

Můžu vylézt na střechu mrakodrapu,
což je horší než vyskočit z vlaku,
jenže proč bych lítala v oblacích,
na zemi je přece krásněji mnohem víc.


SB - avrillllllll.blog.cz

21. prosince 2008 v 22:49 Přátelé obydlí
Tak mám další nové SB, blog je tady. Děkuji pěkně.


Petr Kolář - Jednou nebe zavolá

18. prosince 2008 v 20:08 Klapka
Tak tady je písnička, která vyhrála na Slavíkovi v hlasování rádia Impuls a kterou zpívá stříbrný slavík Petr Kolář.


P.S. Tak už máme jenom šest dní do Vánoc. Těšíte se? Já ano, prostě miluju tuhle dobu.. Dneska jsem zabalila všechny dárky do školy, ale nevím, jak to povezu.. Zítra budu balit ostatní dárky, v sobotu mám v plánu dělat nepečený cukroví, možná i zdobit stromek.. Přesně to na dny rozplánovaný nemám, ale vím, že v neděli půjdu slavit Vánoce s kamarádkama.. A jak se vy máte..?

Slohovka o Vánocích

16. prosince 2008 v 15:04 (Ne)zajímavosti
Vánoce jsou pro mne velmi důležité a mám je moc ráda. Někteří lidé však říkají, že vánoční svátky nesnášejí a to kvůli přílišnému stresu, který na ně v tomto období dopadá. Působí na to také skutečnost, že Vánoce se z velké části stávají svátkem komerčním. Už od října vidíme všude samé reklamy na slevy různých hraček, elektroniky, dekorace a všeho možného, což v mnohých lidech vzbuzuje pocit, že tento krásný zimní svátek je pouze o dárcích a ničem jiném. Tímto jsou ovládnuty nejvíce malé děti, které hned chtějí veliké autíčko na dálkové ovládání, panenku se všemi možnými funkcemi nebo třeba svůj vlastní dětský počítač. Avšak kdo by se těm malým človíčkům divil, reklama nenechá v klidu ani dospělé. A tak rodiče svým ratolestem letí nakoupit vše, co jim na očích vidí. A zde už vzniká ten stres. Jak kvůli tlačenicím v obchodech, kde je ve vzduchu opravdu dusno, tak hlavně také kvůli řešení otázky, kde na to všechno vzít peníze. V poslední době je v módě i nákup dárků na splátky. V tomto případě většinou lidé moc nepřemýšlí dopředu a soustředí se jen na to, aby o Vánocích udělali své blízké šťastnými. Jenže na štěstí podle mého nemá vliv, jestli pod stromečkem najdeme pár drobností nebo hromady finančně hodnotných darů. Každý má jiné možnosti a nejdůležitější stejně je, jestli kolem vánočního stromku vládne láska a pohoda. To samozřejmě není důležité jen o Vánocích, nýbrž vždy. A když trochu upustíme od honby za výhodnými vánočními nákupy, stihneme vnímat i nádhernou atmosféru, můžeme se třeba jít procházet po lese a pak si celí prokřehlí s teplým nápojem v ruce povídat ve vánočně vyzdobeném domově. Jednoduše se můžeme radovat z toho, že se máme.Český Slavík 2008

14. prosince 2008 v 19:54 (Ne)zajímavosti
Tak nevím, kdo jste sledoval v sobotu Slavíka, já sama měla docela dilema, ale Slavík samozřejmě vyhrál. On vyhrát musel. Já i chtěla, aby vyhrál.

Zpěváci

1. Karel Gott
2. Petr Kolář
3. Daniel Landa

Skupiny
1. Kabát
2. Chinaski
3. Divokej Bill

Zpěvačky
1. Lucie Bílá
2. Lucie Vondráčková
3. Ewa Farná

Objev roku
1. Marek Ztracený

Slavíci bez hranic
1. No name

Skokan roku
Zpěvák-Jarek Filgas
Skupina-Gipsy.cz
Zpěvačka-Iveta BartošováNejkrásnější doba

12. prosince 2008 v 21:24 (Ne)zajímavosti

Už za krátký čas
ovládne nás to zas.
Ta síla, krása, nadšení,
kouzlo Vánoc a těšení.
Doba, kdy všude láska vládne
a z obydlí všech pohoda vane.
V domě voní jehličí
a cukroví právě se pečící.
Svíčky pomalu hoří
a dětské oči jen září.
Koledy je slyšet ze všech stran
a každý je všude zván.
Tuhle dobu všichni očekávají
a teď už je tady, i v lese si o tom šeptají.


SB - zviratkarak.blog.cz

12. prosince 2008 v 20:31 Přátelé obydlí
Další mé nové SB má blog tady. Děkuji za spřátelení.


10. bleskovka

11. prosince 2008 v 15:00 Pro soutěživce
Tak po delší odmlce je tu bleskovka kulatá. Ale oslavovat to asi nebudem, jen mi zas všichni odpovězte na pár otázek, pokud budete chtít..

  1. Jak se máte?
  2. Těšíte se na Vánoce?
  3. Máte nakoupené dárky, popřípadě jaké?
  4. Dáváte si nějaké novoroční předsevzetí, popřípadě jaké?
  5. Žijete rádi v České republice?
  6. Jaký je váš nejoblíbenější film?
  7. Co byste chtěli na diplom?

Hrstka optimismu

8. prosince 2008 v 14:30 (Ne)zajímavosti
Ber a hlavně dávej,
kapky štěstí pochytávej,
zanes lásku do těch míst,
kam sama nedokáže vlízt.Vem za ruku anděly,
přátelství svá spleťte,
sami bychom nežili,
spolu zvládneme vše.Hvězdy krásně září
jako úsměv na tvé tváři.
V očích blýská naděje,
jen blázen se rád nesměje.

....