Červen 2008

Citáty - Antoine de Saint Exupéry

19. června 2008 v 20:09 (Ne)zajímavosti
"Správně vidím jen srdcem...co je důležité, je očím neviditelné."

"Neseš zodpovědnost za toho, v kom jsi vzbudil lásku."

Antoine de Saint Exupéry

Z těchto dokonalých vět se opravdu asi jednou zblázním..!


Moje šílené a extraordinární kecy

18. června 2008 v 14:27 (Ne)zajímavosti
Jak vidím vaše úsměvy milé,
oči mám hned láskou naplněné.
Láskou k těm vašim očím zářícím,
na ně s něhou dívala bych na věky ve stavu bdícím.
Ve snu objevujete se mi zas a znovu
a já ani trochu nedivím se tomu.
Zbožně koukám na vaše jasné tváře
a po probuzení škrtám dny z kalendáře,
bych zjistila, kdy zas naživo spatřím vás
a taky nabudu ten krásný jas.
Na své dlani už cítím ty vaše hřející
a náhle všechny strasti jsou nepodstatně vyhlížející.
Když přicházíte jako laň,
můžu stát třeba zády k vám,
i přesto srdce mé pozná,
že kráčí někdo, kdo je mnou milován.
ano, naštěstí vás dobře znám
a všechno, tak jako vy pro mne, já pro vás udělám.


P.S. Tak jenom vám chci říct, že jinak jsem absolutně v pořádku. Akorát jsem dneska zůstala doma, páč včera jsem měla zvýšenou teplotu, ale po pravdě mi to vůbec nevadí, docela už mě to v té mé milované škole začíná ubíjet. A už se opravdu začínám těšit na prázdniny. Horší je, že vůbec nevím, kam půjdu po základce. Vlastně už pár týdnů je mým snem Gymnázium Amazon, z toho se asi zblázním, jenže je to dost nereálný sen. Je to anglicko-české gymnázium se zaměřením na výuku jazyků a informatiky. Teď jsem nakoukla do fotogalerie a málem jsem se na místě složila. Škola se též zaměřuje na etiku a estetickou výchovu a tím pomáhá každému jedinci stát se osobností s vlastním myšlením a rozhodováním. Vím, že to jsou jenom slova, ale já se do té školy opravdu zamilovala. Tam bych ty další čtyři roky snad i přežila. Jenže teď veškeré moje nadšení může opadnout, protože je to samozřejmě soukromá škola a školné je 28 000 ročně, opravdu výborné. A taky nemám šanci u přijímaček. Do průměru 1,3 sice berou bez nich, ale to nedám. No nic.. já se jdu rozplývat nad těmi fotkami, všemi možnými vzdělávacími oblastmi, seminářemi divadelní a filmové tvorby, dramatickým klubem atd. Snad mi jen držte palce, ať se z toho nezblázním a mějte se krásně!

Lucka Bílá - Air

17. června 2008 v 16:09 Klapka

P.S. Ahojky, jak si žijete? Já se omlouvám, že jsem se tak dlouho neozvala, ale teď jsem se snažila, abych si na poslední chvíli ve škole něco nezhoršila, protože takhle v posledních týdnech už se toho moc nevylepší, ale zhoršit se to dá skvěle. Našťestí už nám docela dávají klid a dneska mi udělali opravdovou radost, když nám odpadla odpoledka. Přece jenom už je půlka června a to je obvykle období, kdy v tý škole jen tak přežívám a vždy už se těším, až vypadnu. Ta škola už je jednoduše moc dlouho a rychle mě to tam přestává bavit. Ale zase si vůbec neuvědomuji, že už příští pátek je konec školního roku a nastanou dva měsíce klidu, to je prostě nádherný, už si ani ten prázdninovej pocit pořádně nepamatuju. Zato víkendovej pocit, ten znám moc dobře, mě vlastně ty víkendy dobíjej, což asi každýho. Ale já mám tu svojí šílenou divadelní závislost, takže můžete hádat, co jsem dělala teď v sobotu. No jo, byl Excalibur, v roli Morgany Míša Zemánková, to jsem si nemohla nechat ujít, samozřejmě. Opět mě to nezklamalo, i když už jsem tenhle muzikál viděla docela hodněkrát. Následující víkend jsou v divadle TaFantastika poslední představení v sezóně, takže plánuji, že si to pořádně užiji. Ve čtvrtek bych se strašně moc chtěla dostat na Němcovou, v sobotu na Obraz Doriana Graye a v neděli na Dámu s kaméliemi. Ovšem nevím, jestli to všechno vyjde, ale tak si říkám, že musí, když bude následovat více jak dvouměsíční absťák. Jsem zvědavá, jak to letos dám, přece jen před rokem jsem tolik závislá nebyla, do divadla jsem nechodila tak dlouho a tak často, tudíž i absťák byl asi menší a letos můžu předpokládat dvojnásobný. Ale já si to budu nahrazovat, projedu nějaký koncerty a fesťáky, to je taky super. A vůbec.. prázdniny si užiju!!!

9.bleskovka

13. června 2008 v 1:09 Pro soutěživce
 1. Jak se máte?
 2. Těšíte se na prázdniny?
 3. Co bude na vysvědčení?
 4. Čtete starší literaturu?
 5. Znáte mě?
 6. Máte radši teplo nebo zimu?
 7. Letíte spíše na mladší nebo na starší osoby opačného pohlaví?
 8. Jak byste reagovali, kdyby jste se museli odebrat na opuštěný ostrov?
 9. Sledujete nějaké seriály?
 10. Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?
 11. Plánujete si svou budoucnost hodně dopředu?
 12. Lákalo by vás herectví?
 13. Znáte někoho, kdo se zabývá uměním?
 14. Pro koho byste byli ochotni udělat vše?
 15. A.. co na diplom?

Lucka Bílá - Maraton

12. června 2008 v 15:05 KlapkaP.S. Lidiii!!! Jak žijete? Já nádherně, přesně tak, jak si myslím, že žije spokojený člověk. Z toho vyplývá, že jsem opravdu spokojená a šťastná. Skoro za dva týdny budou prázdniny, což mě na jednu stranu těší a na druhou zas strašně štve. Chápu, že to nechápete, ale nevadí. Já totiž nechci prázdniny kvůli tomu, že je mají i v divadle a co já pak, že? Ale plánuji si hezké prázdniny, i když ještě nevím jaké. Prostě vím, že budou výborný a divadlo si na čas budu nouzově nahrazovat nějakými fesťáky a dalšími různými akcemi, kde budou mý lidi z divadla, už se těším.. No ale máme ještě pořád červen, takže v sobotu letím na Excalibur, je úžasné obsazení, to bude jízda. Tak se mějte skvostně, pozdravujte lidi dobré a žijte v míru! Pááá!

Diplomy za 8.bleskovku

11. června 2008 v 16:42 Pro soutěživce
Tak konečně mám diplomy za bleskovku. Jinak, jestli to chcete vědět, se mám úžasně a asi nejvíc za to může nádherný pátek a sobota.. Hm..nešel by zařídit ještě jeden pátek 6.6.2008? Kdybyste to někdo zvládnul, ozvěte se, byla bych šťastná.. A co vy, jak se máte? No nic, tak užívejte a diplomy za 8.bleskovku jsou v celém článku....

SB - putatko.blog.cz

10. června 2008 v 17:19 Přátelé obydlí
Další mé SB má blog tady. Taky děkuji za spřátelení..

Míša Zemánková

4. června 2008 v 22:12 (Ne)zajímavosti
Míša Zemánková jako Morgana
Míša se narodila 6.4. 1981 ve znamení Berana. Vystudovala Pražskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický. Ještě při studiu účinkovala v divadle Semafor, ale poté vyhrála konkurz na roli Morgany v muzikálu Excalibur divadla TaFantastika. V tomto divadle účinkuje dodnes a k Excaliburu se přidaly i další projekty, tedy crazy muzikál Láska je láska, ve kterém hraje Eržiku a muzikál Obraz Doriana Graye, ve kterém hraje roli Lady Wotton. Dnes už minulostí je muzikál Elixír života, který měl derniéru 4.5.2008 také v divadle TaFantastika a ve kterém Míša ztvárňovala Gretu Garbo. Místo Elixíru života se ale nyní hraje nový muzikál Němcová, kde Míša hraje divou Báru. Za zmínku stojí také hra Cesta do Bugulmy (Divadlo Na Zábradlí).Ve všech svých rolích je opravdu výborná a je jedna z nejlepších hereček, které znám. Mimo divadlo také spolupracovala na albech Michaela Kocába a skupiny Krucipüsk a spolu s I. Marešovou, M. Foukalovou a D. Lagoskou nazpívala titulní píseň k seriálu Dobrá čtvrť. Míša miluje kočky (což se k Morganě opravdu hodí, mňaaau), červené víno, moře, rodinu, hudbu Michala Pavlíčka, dobré lidi, divadlo TaFantastika, tanec a Jiřího Pokorného. Nemá ráda závist, beton, fernet, blbce, špatnou hudbu, špatné režie a hlavní nádraží.
Roman Říčař, Míša Zemánková a Jan Zadražil
Vilém Čok a Míša Zemánková v muzikálu Excalibur

Míša Zemánková
Míša Zemánková v novém muzikálu Němcová

I. Csáková, B. Basiková, M. Absolonová - Teď královnou jsem já

3. června 2008 v 20:09 Klapka

P.S. Ahojky, tak se vám pokusím konečně napsat.. Teď se začnu vymlouvat, ale nakonec z toho stejně vyplyne, že kdybych tak strašně chtěla, nějak bych dokázala napsat. Jenže.. (a už je tu to vymlouvání) .. přes týden jsem nějak vůbec neměla čas a díky tý škole vlastně ani chuť. Už cítím, že se blíží konec školního roku, a tak ty úmorné hodiny ve školní lavici nejsou k vydržení, ještě když je takové horko. To už tam jenom sedím a říkám si, že to určitě přežiju..no a nakonec jdu domů s potěšením, že jsem to opravdu přežila. Bude to tím, že se mi tam nic strašného neděje, je tam docela pohoda, už ani moc žádný stres, ale prostě mě to nebaví, to bude ten problém.. Takže jsem byla opravdu štěstím bez sebe, když byl konečně pátek a my jsme šli se třídou na nějaký pěší výlet do lesů a vlakem zpátky. Po pravdě řečeno to v tom vedru tak nádherné nebylo, ale žila jsem díky nádherné myšlence, že jakmile se vrátím domů, což bude velice brzo, sbalím si svých pár švestek a pojedu na muzikál Excalibur. Tak se také stalo. Do Prahy jsem vyjížděla ve tři, v uších jako tradičně iPod s hlásky mých vyvolených, které nikomu nedám a už jsem drandila.. V TaFantastice jsem si s úsměvem na tváři vyzvedla ten krásný papírek, díky kterému mě pustí dovnitř na představení (pravda, už to nějak jde i bez toho papírku, ale přece jen..je to takové oficiálnější ). K Excaliburu bych asi ani nic neříkala, ten byl nádherný, magický a když končil, byla jsem jako obvykle nadšená i naštvaná zároveň. No co..14. snad zase znova. Teď aspoň poslouchám cédéčko k tomuto bezkonkurenčnímu muzikálu a tak nějak si to tady i sama hraju. Připadám si jako blázen, u každého tónu a slova každé písničky přesně vidím, co se zrovna na jevišti odehrává. Vlastně se i učím text ze scénáře, který stejně z větší části umím, abych hned až dodělám školu na to mohla taky vlítnout.. Viděla bych se nanejvýš v roli jeptišky a i tak si připadám přehnaně sebevědomá. Ale pravda je, že kdybych měla nějaký ten herecký talent a plánovala bych být herečkou, můj největší vzor by byla (a vlastně i tak je) výborná Míša Zemánková. Na jevišti září a v Excaliburu neuvěřitelné tři hodiny, které proskáče a protančí, Morganou opravdu je. Také musím zmínit Honzu Zadražila, kterého možná znáte ze seriálu Velmi křehké vztahy, kde hraje mladého Strnada. Já teda moc seriály nesleduji, ale občas to mám zapnuté jako kulisu, když zrovna neposlouchám nějakou hudbu. No a ještě k tomu Zadražilovi, vidět ho v Excaliburu jako Vortingera je neskutečný zážitek. Při písničce Zrnožrout je jako šílený, člověk by se i bál, že si něco provede, ale ve skutečnosti je to jen vynikající herec, který se dokáže vžít do své role a není líný. Někteří herci mi občas trošku líní přijdou. Snaží se svou roli prostě odehrát tak, aby se moc nenamáhali. Ale tak to jsou snad jenom výjimky, alespoň v TaFantastice se takové případy moc nevyskytují. A když už, tak je to jen kvůli tomu, že jsou prostě unavení a příště už je to zase o něčem jiném, prostě i herci jsou lidé. Takže to asi vše k pátku, i když to moc o tom pátku nebylo. V sobotu a v neděli jsem se jenom plácala na zahradě v bazénu a na počítač jsem ani nepomyslela, nanejvýš jsem odpověděla na komentáře a zas skočila zpátky do bazénu. Takže to je konec mých výmluv a koukám, že jsem se na můj vkus trošku rozepsala, takže zase popoletím a vletím do ulic. Mějte se krásně, dožijte se toho bájného víkendu a pak šup někam k vodě, ne? (Tedy já do toho ještě zařadím koncert a divadlo, to se taky zvládne.. )