Květen 2008

Lucka Bílá - Kali Rosita

26. května 2008 v 21:08 Klapka
Tohle už snad není možné, ne?


P.S. Čaukyy, dneska vám toho asi moc nepovím, já po včerejšku nemám slov.. Ale jisté je, že nedělní představení Němcové bylo ještě lepší než ta, co jsem viděla předtím. Pořád se to vylepšuje, ale naštěstí mi tam vrátili jednu vlakovou scénu, kterou hned po premiéře vymázli.. Bez ní to totiž bylo dost zvláštní, vlastně úplně strašný, byl tam ten přechod takovej divnej, vůbec to nešlo plynule a člověk by nepoznal, že je to na nádraží, když nejeli tím vlakem. Teda nwvim, jestli by to člověk poznal, ale já, kdybych to předem nevěděla, bych to nepoznala. Jinak jsem se teď učila zemák, což mi vůůbec nelezlo do hlavy, holt jsem asi krapet blbá no. Ale dneska mi udělal radost můj šestiletý brácha, když se mě zeptal, jestli zas půjdem spolu (do Betléma ) do divadla a jestli může dát Míše Zemánkové kytku, to opravdu potěší.. Mám radost, že možná brácha bude taky ulítávat na divadlu, aspoň trošičkuu... Tak se mějte krásněě, odlétáám!!!

Viktor Dyk

24. května 2008 v 23:09 (Ne)zajímavosti
Viktor Dyk s manželkou Ivanou Jirešovou
Viktor Dyk se narodil 10.2. 1969 v Praze. Je to zpěvák, textař, skladatel, multiinstrumentalista, muzikálový herec, hudební producent… Jeho matka je uznávaná jazzová zpěvačka, otec pianista, skladatel, aranžér, textař, hudební režisér a praděda známý básník (Viktor Dyk - Krysař). Proto je jasné, že ani Viktora nemohlo umění nepoznamenat. Svou první písničku složil sám Viktor už v šesti letech. Je nebo byl frontmanem kapel Božská těla, Dorota B.B. , WAW!? , Plavalaguna, Soundtrack… Spolupracoval například s Jiřím Kornem, Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Leonou Machálkovou, Lucií Bílou, Bárou Basikovou, Petrem Poláčkem a dalšími… Účinkuje v pražském divadle TaFantastika v muzikálových představeních Excalibur (Lancelot), Obraz Doriana Graye (Basil Hallward, Alan), Láska je láska (Maďar) a nově i v muzikálu Němcová… Také účinkuje v rockové opeře Antigona v roli krále Kreona. Je spoluautorem a interpretem soundtracků k filmům Snowboarďáci a Rock podvraťáků. Je spoluautorem a interpretem písní k filmu Bestiář, na jejichž základě dochází ke vzniku kapely Soundtrack. Zároveň je autorem a tvůrcem původní hudby a sloganů pro různé klienty v rámci jejich mediálních reklamních kampaní... V osobním životě žije s herečkou a redaktorkou Ivanou Jirešovou. Viktor Dyk je člověk s velkým srdcem a nestaví se zády ani k charitativním akcím.
* * * * * * * * * * *


Tomáš Hájíček - Smoking Pleasure

23. května 2008 v 23:57 Klapka
Taková hitovka muzikálu Obraz Doriana Graye v podání Tomáše Hájíčka...


P.S. Věříte mi, že krapet usínám? Jsem dneska nějak líná a teď jsem poslouchala takovou zvláštní melodii z muzikálu/nemuzikálu Němcová. Všechnu hudbu složil Vašek Noid Bárta a tohle je jenom takový začátek. Už se strašně těším, až vyjde kompletní cédéčko Němcové... No a protože cédéčko není a já to musím slyšet a vlastně i vidět, tak v neděli zase vyrážím do divadla TaFantastika na tohle skvělé představení, vlastně tomu neříkají muzikál, ale hudební obrazy ze života Boženy Němcové a to sedí. Kdyby někdo očekával nějaký estrádní muzikál bez nutnosti přemýšlet, bude zděšen.... Jinak ještě z mého života..v pondělí jsem se vzpamatovávala z nedělního představení Němcová, což znamenalo, že totálně nevím, co se dělo ve škole, ale doma jsem s potěšením při pohledu na žákovskou zjistila, že zřejmě nic až tak strašného ne... V úterý jsme pak byli s Klubem mladého diváka v divadle Rokoko na představení Rychlé šípy. Bylo to fajn, ale asi chápete, že mě to nechytlo tak strašně moc jako ty muzikály v TaFantastice... Ovšem divadlo miluju všeobecně, takže jsem byla spokojená.. Ve středu se nic zvláštního neudálo, ve škole pohoda, doma ještě větší. Ve čtvrtek jsme první čtyři školní hodiny psali testy od společnosti Scio, což byla taky úžasná flákárna.. No a dneska mám nějaký rozházený tlak a pořád se mi motá palice. Třeba to ale taky bude z toho nadšení, že je víkend..! Tak teda užívejte a hlavně v míru žijte....

8. bleskovka

20. května 2008 v 21:08 Pro soutěživce
 1. Jak se máte?
 2. Co na sobě máte rádi?
 3. Co na sobě nesnášíte?
 4. Koho obdivujete?
 5. Těšíte se na prázdniny?
 6. Co si myslíte o předčasném těhotenství a těhotenství v pozdějším věku?
 7. V kolik ráno vstáváte?
 8. Jaký je váš oblíbený film?
 9. Jaká je vaše oblíbená kniha?
 10. Jaká je vaše oblíbená květina?
 11. Býváte často z něčeho vystresovaní?
 12. Co vám udělá největší radost?
 13. Co chcete na diplom?

Soutěž o nejhezčí fotku zvířete znovu

20. května 2008 v 6:00 Pro soutěživce
Tak takhle dopadlo hlasování a i když se mi nechtělo, musela jsem soutěžícího s nejmenším počtem hlasů vyřadit..

Lucka Bílá - Píseň samotářky

18. května 2008 v 21:52 Klapka

P.S. Po strašně dlouhé době vás zdravíím a omlouvám se, že jsem byla docela dlouho tak nějak nedostupná... Měla jsem totiž docela nabitý víkend a ani se mi nechce vlítnout do toho pracovního týdne. V sobotu jsem se probudila, letěla jsem sem ukončit hlasování v soutěži o nejhezčí obrázek zvířete, ale vyhlášení bude až později, omlouvám se, dneska nevnímám, takže to nemá cenu... A dál..v půl jedenácté jsme vyjely (já, sestřenka a babička kytička) do Prahy do metropole. Bábinka si sedla u mekáče a Kája si vybírala kolečkové brusle, což je opravdu složitý proces, zajímavý na sledování.. Měli byste totiž třeba vidět ty zděšené oči prodavače, když Karolka zkoušela brusle, rozjela se a zastavovala tím způsobem, že se chytla takového toho panáka. Myslela jsem, že ho srazí k zemi.. Pak už ale naštěstí zastavovala o mě a to nevadí, páč já něco ustojím. Po výhodné koupi bruslí a dvojí balerín jsme šly na oběd k Mekáči a pak jsme vyjely metrem k Národnímu divadlu. Já jsem si ale ještě zaskočila koupit pár lístečků do TaFantastiky, aby má závislost byla ukojena. Po dlouhém posezení v parku jsme konečně vyrazily do Národního, kde mě Kája strašlivě vyděsila, když mě upozorňovala na Paroubka s tou svou novou manželkou. La Traviata byla moc hezká, zpívaná v italštině. Jakmile jsme vylezly z ND, začlo pršet, ale pro nás už drandil můj strýček a Karolínky tatíček. Dál už si pamatuju jen, že jsem sama padla do postele.. a dál nevim. No a dnešek, po probuzení mě strašně naštvalo, že prší, protože jsem měla v plánu si vzít sukni a tílko, jenže takhle mi tam byla krapet zima, takže jsem plány trošku zpřeházela. Do TaFantastiky jsem běžela, páč jsem to nějak chtěla stihnout.. Ještě před začátkem Lucka vylezla a tak nějak na rovinu všem řekla, že pokud to někdo psychicky nevydrží, tak není zamčeno a může odejít. Taky říkala, že jsme vlastně první diváci po premiéře, kterou nemá vůbec ráda, protože tam jsou samí kritici..které prý všechny viděla ve foyer, na představení už vůbec nebyli.. Pak Lucka zalezla za oponu, ještě dvakrát se sice vrátila, protože nám chtěla něco důležitého sdělit, ale pak už to začlo.. Začlo to smrtí Boženy Němcové.. Zvláštní, ale aspoň se to obrečí na začátku a na konci už tolik ne, i když to vlastně vůbec není pravda, je to celé dost depresivní a Němcová asi opravdu neměla jednoduchý život. Tak jsem si říkala, jak se doby mění. Dnes spisovatelka je jedna z nejbohatších lidí na světě, dříve zas skoro neuživila sebe a své děti a vlastně i děti jí umíraly.. No tak si asi dokážete představit, že to představení je opravdu silné a ne každému se bude líbit.. Ale někdy jsou tam i volnější chvilky, taková babička kytička... Ale rada na konec, nečtěte tu kritiku, ve všem pravdu nemají, radši si to zkuste na vlastní oči.. A já se zas pomalu vzpamatovávám, i po představení to bylo krásné a hned bych se tam vrátila, mezi mé milované... Přeju dobrou noc!

Lucka Bílá a Václav Noid Bárta - Paranoid

14. května 2008 v 21:29 Klapka
Lucerna 13.listopadu a úžasná písnička Paranoid..

P.S. Tak já vám snad jenom popřeji, aby jste se drželi a užívali příštích dnů, jak nejvíc to jde. Jaro je hezké roční období, je slunečno, ale né takové vedro. Jenže problém je v tom, že já řeknu o každém roční období, o každé denní době, snad i o každém dnu v týdnu, že je krásný. Protože dokud žiji já a hlavně vy a moje spřízněné duše, andělové, kteří mě drží po celý rok nad vodou, je každá minuta krásná! Zítra je čtvrtek, vždycky ve školce jsme zpívali, že se narodil krtek. To sice nevím, ale nevadí, já si nějak přežiju a hlavně užiju dopoledne ve škole, odpoledne na ájině a večer v poklidu doma a pak vlétnu na pátek, to bude ještě lepší.. Ale teď si jdu zatím pustit Vaška Noida Bártu, budu chvíli přiblble zírat a vnímat hudbu a nakonec se z toho odporoučím spát a oddávat se krásným snům..

Excalibur - taková malá část :D

13. května 2008 v 21:38 Klapka
Teď jsem s nadšením našla na youtube další kousíček z muzikálu Excalibur. Je to v tu chvíli, kdy Morgana jde za Vortingerem, aby ho donutila všem říct, že královna je běhna... tedy devátý obraz - běhna, slepci a lži, hodovní síň...
Luštíte klepy jak hluchý slepec, radím vám, noste průhledných brýlí. Je čas zatnout lži sekyru a pravdě tipec.. Mám za to, že nadešla ta chvíle, milý, ta chvíle, slepý můj, ta chvíle, hluchý můj..říct pravdu, nad to není, povězte všem o královském pelešení.. Nebojte se toho slova, těch slov. Všichni o tom mluví, všichni to tu ví, královna je běhna!
No nevim, udělalo mi to strašnou radost.. Excalibur byl totiž jednou na ČT2 a mě tak štve, že jsem to neviděla.. Jenže je pěkně blbé, že když se to v tomhle videu rozjede, tak končí, to mám hned chuť vidět i ten zbytek a nejlépe naživo..
P.S. Jak se jinak vede? Já mám za sebou můj asi nejneoblíbenější den v týdnu, před kterým se každý večer klepu a jsem nervózní, aniž bych věděla proč.. Je to zvláštní pocit, vlastně mi nic nevadí, ve škole je další den všechno v pohodě, ale v podvědomí jsem vyklepaná.. Ale včera večer jsem si pustila cédéčko Vaška Noida Bárty a jeho zpěv mě opravdu uklidnil, zpívá nádherně.. Taky hudbu skládá skvělou, už aby k muzikálu Němcová! vyšlo taky cédo. I když naživo je naživo, jenže přes celý týden by to CD bylo fajn.. Tak se mějte bájně a užívejte zítřejší den.. ty další pak taky tak...

Soutěž o nejhezčí fotku zvířete

13. května 2008 v 16:43 Pro soutěživce
Tak nějak jsem na tu soutěž pozapomněla, ale tady je hlasování. Hlasujte, soutěžícím budu průběžně psát na blogy, jak to bude...
1) Nadžimek
blackwish.blog.cz

SB - domikweb.blog.cz

12. května 2008 v 20:39 Přátelé obydlí
Další moje SB, které už vlastně znám delší dobe, má blog tady, tak se zajděte podívat.

Lucka Bílá - Dalekohled

12. května 2008 v 19:12 Klapka


P.S. Ahojky, tak dneska jsem opravdu dost divná. Jestli si myslíte, že jsem vždycky, tak je to sice pravda, ale dneska obzvlášť. Včera jsem totiž byla na předpremiéře muzikálu Němcová v divadle TaFantastika. To představení je opravdu strašně moc silné, docela i chvílemi depresivní.. Jenže je nádherné, všechno je skvěle vymyšlené, sice kulisy občas mění za chodu, ale vůbec to nenarušuje děj a scéna je skvěle promyšlená. Režisér Jiří Pokorný opět zapojil kameru a vypadá to velice působivě. Dále opravdu musím vyzvednout tu výbornou hudbu, kterou k muzikálu složil Václav Noid Bárta, ta bere dech. Lucka Bílá mě překvapila, v muzikálu Láska je láska je vysmátá a dělá si z toho spíš srandu, jenže v Němcové by to opravdu nešlo a Lucka to pochopila, hraje opravdu skvěle, na ty tři hodiny se Němcovou stává, ani jsem si neuvědomila, že je to ona. Jako divá Bára se představila Míša Zemánková, o které vím už z role Morgany a mnohých jiných, že je to výborná herečka a v Němcové to potvrdila a mám jí zase mnohem radši, tahle role jí opravdu sedla. Svůj obdiv většina diváků na prvním veřejném představení vyjádřila potleskem vestoje. Já už se strašně moc těším, až za týden vyrazím zas a pořádně si to vžiju. Teď už jen musím přežít celý týden té školy, i když s těmito myšlenkami to půjde v pohodě. Kdyby to bylo tak bezproblémové jako dneska, tak je to jak sen. V sobotu vlastně jdu s babičkou do Národního divadla na La Traviatu, to bude takový předkrm před Němcovou. Zatím se mějte hezky a napiště, jak jde život.

Kamil Střihavka - Král všech slepých rybářů (Excalibur)

10. května 2008 v 0:50 Klapka


P.S. Sakra, nemůžu mluvit, ale dokonce ani psát. Třesou se mi ruce a nedýchám.. Jsem jenom šťastný člověk, nebo jsem dokonalý blázen? Anebo v dnešním světe znamená, že když jsem šťastná, tak jsem absolutně vedle, nejsem normální a prostě ten blázen opravdu jsem..? Někdy mi to tak připadá.. Hlavně mladí lidé si vymýšlejí nějaké své zvláštní "styly", kvůli kterým taky nějak musí být smutní.. Já to nechápu, jsem strašně ráda, že nejsem jako moji spolužáci..nějaké to "mouchy, snězte si mě" atd. Dřív jsem s davem plula, dělala jsem to, co "bylo v módě", ale teď už bych nic takového nebrala ani omylem. Mám sice jiný život, všichni si myslí, že jsem cvok, ale mě to nevadí, protože tenhle život se mi líbí víc.. Není v něm povinnost všechno vidět černě a být smutný, ale naopak jsem věčně věků, od té doby, co jsem si našla to svoje "místečko" v divadle mezi milými lidmi, které mám moc ráda, strašně šťastná. No a tím, že nedýchám, jsem chtěla dospět k tomu, že jsem přišla z muzikálu Excalibur. Bylo to opět bezkonkurenční, tentokrát večerní, představení..! Akorát teď mě děsně bolí v krku, jenže to je to nejmenší... Já můžu jenom děkovat, byl to zas opravdu nádherný den, na který zas nikdy nezapomenu... Moje závislost je čim dál tím horší.. Tak jestli jste to přelouskali až do konce, přeju vám krásnou dobrou noc..

Lucka Bílá - Requiem pro panenku

8. května 2008 v 9:38 Klapka


P.S. Ahojky, tak jak se vede? Já jsem jenom přiskočila a zas za chvilku odskočim, jdu zprovoznit karavan na léto a pak s pesanem někam..pryč. Včera jsem se vzbudila s dokonalou náladou, úplně s radostí jsem vyskočila z postele.. To bylo samozřejmě tím, že mě čekal poslední den školy a dneska už je konečně volno. Jsem opravdu zvědavá, jak si příští týden budu zvykat na pět dní školy. Ale to teď ještě nechám plavat, nebudu na to myslet, protože zítra mě s největší pravděpodobností čeká muzikál Excalibur. Mám to nějak naplánované, že se sestřenicí půjdem přes den nakupovat a procházet obchůdky... No a od šesti hodin nám hraje Excalibur, takže tak... Tak zatím to je asi všechno, co jsem vám chtěla povědět. Jenom vás ještě chci poprosit, kdyby jste měli náladu, můžete hlásnout tady pro Lucku Bílou. Děkujii... a mějte se moc krásně...

Lucka Bílá a Kamil Střihavka - ... a pohádky je konec

6. května 2008 v 18:36 Klapka

P.S. Zase vás zdravím a pár slov k vám pravím.. Dneska ve škole pohoda, jsem šťastná, to už ví snad půlka národa. Všechno je v nejlepším pořádku, i když můžu se zdát jak cvok zpočátku. Vříská mi tu Excalibur, právě Páníček zlej, takže je mi hnedka hej. Asi za chvíli začnu s aplausem, avšak měla bych se spíš jít učit poklusem. Abych pak nedostala samá špatná znamínka, to by nebyla šťastná maminka. A já taky ne, cítila bych se pak opravdu zle. Pokud učení se nedaří, divadlo musí jít stranou a to zničilo by mi předjaří.. Tak se s vámi zatím loučím, hlavu mám někde vysoko v oblacích, ale plno úkolů domácích. Napiště mi, jak se máte, ať znáte mě či neznáte... Pac a pusu, dost už toho cirkusu..!

Lucka Bílá - Chci být tvou vdovou (Král Ubu)

5. května 2008 v 20:10 Klapka

P.S. Zdravím vás všechny, jen se chci zeptat, jak se máte... Já mám dokonale vysmátou náladu ze včerejška a zároveň dokonale uřvanou náladu..samozřejmě také ze včerejška.. Malinko začínám přemýšlet, proč Elixír vlastně skončil.. Nebylo sice vždycky narváno, ale tak nějak lidí akorát. Hlavně se všichni smáli a odcházeli s dobrou náladou.. A herci..o těch ani nemluvím. Když některý vcházel do šatny poznamenaný nějakým svým trápením, po představení vycházel jako by nikdy žádnou starost neměl, s nádherným úsměvem na tváři. No nedá se nic dělat, všechno někdy končí a zas příjde něco nového, v případě divadla TaFantastika muzikál Němcová, který má premiéru 12.května, ale stejně se mi po Elixíru bude stýskat.. Ale je to dobrý, začíná mi z toho hrabat, do tří do rána jsem ležela v posteli, najednou si na něco vzpomněla a začla štěstím pískat. Bude to asi tím, že i po derniéře jsem se měla jako v pohádce.. A pokud jde o školu, kterou jsem dneska(samozřejmě výjimečně)vůbec nevnímala, tak to bylo docela v pohodě, nultou hodinu jsem dospávala u počítače na informatice a první hodinu jsme psali písemku z fyziky, kterou jsem nějak vypustila z hlavy, koukala jsem jak blázen.. Ale naštěstí to bylo ze zvuku, vřískot ovládám, takže to okolo jsem na ten papír sečmárala a mam jedničku.. Dále nic zajímavého, ale zítra to bude asi horší... Zatím se mějte moc pěkně, pac a pusu...

Lucka Bílá - Zahrada rajských potěšení (latinská verze)

4. května 2008 v 22:30 Klapka


P.S. Ahoj, jak jste si užili volno? Já nebesky krásně, hlavně ten dnešek... Byla jsem na derniéře Elixíru života, představení nádherný, děkovačku jsem celou prořvala, protože jsem si uvědomovala, že je to naposled. Jako ale jinak všichni perlili, zase nějaký překecy, nasmála jsem se dost, ale jak mi to při děkovačce začlo docházet, pěkně jsem Elixír obrečela. Po představení jsme to všechno probrali, stále to vypadalo jak na pohřbu.. Ale pak jsme se už nějak rozjásali, vtipkovali a povídali... Prostě samozřejmě jako vždy jsem odcházela šťastná, ale přitom smutná. A zítra je škola, potřebovala bych omluvenku, ale snad to nějak přežiji... Mějte se moc krásně!

Zlata Emily Kinská

3. května 2008 v 16:12 (Ne)zajímavosti
Když se zmíním o Zlatě Emily Kinské, hned se každý ptá, jestli nemá něco společného se slavným aristokratickým rodem Kinských. Její jméno opravdu působí vznešeně, ale žádný šlechtic, princ ani nikdo podobný se ve Zlatině rodině nevyskytuje. Zlata si jméno Emílie vypůjčila v anglické podobě od své babičky, kterou měla velice ráda, také kvůli tomu, že mnohdy chtěla odejít do zahraničí, kde má i část rodiny. Hraje v muzikálech divadla TaFantastika Excalibur (Igrain), Láska je láska(Kulpová) a Elixír života, kde hraje Marilyn Monroe, která je tady vylíčená jako přihlouplá blonďatá kočička. I Zlata byla kdysi na blond, i když její původní barva vlasů je hnědá a v nynější době je černovláska. Černou zvolila také kvůli rokovějšímu vzhledu, který potřebuje na podiu s Pražským výběrem 2. Drsnější image jí při koncertech opravdu neschází, i když by někdo možná neuvěřil, protože Zlata ve skutečnosti vypadá spíše křehce a bezbranně. Zpívala a hrála také v divadle Semafor, v Divadle na Vinohradech, v muzikálu Kráska a zvíře. Na základní škole vyučuje dramatickou výchovu a divadlo. Příležitostně dabuje a věnuje se modelingu.


Lucka Bílá - Missariel

1. května 2008 v 22:43 Klapka

Tohle už je docela starý, ale skvělý... Tahle písnička se mi vryla do paměti hlavně v muzikálu Láska je láska, kde jí zpívá Míša Zemánková nebo Terka Hálová..

P.S. Moc se omlouvám, že tak nějak nekomunikuji a nic. Nejsem doma, nestíhám, ale jsem šťastná... A taky máme 10 dní králíky, to jsem vám ani neřekla. A fascinuje mě to čtvrteční a páteční volno, to by mohlo být častějš. Když je to takhle i příští týden, tak až po mě budou chtít, abych do školy šla všech pět dní, nemám šanci to přežít. Jinak dneska jsem byla s hafanem venku, bylo moc hezky. Ale v sobotu už se zase chystám vypadnout do víru velkoměsta na moje milované muzikálové kvák. Teda sobota ještě není tak jistá, vlastně o moc víc není jistá ani neděle, jenže v neděli je derniéra Elixíru života. Rozloučit s tímhle skvělým muzikálem se musím. Oblíbila jsem si ho tak, že mi bude chybět. Zní to sice, jako by to psal někdo z nějaké psychiatrické léčebny, ale není to tak. I když..já tam možná opravdu patřím. Jen prostě mám tenhle muzikál ráda stejně jako všechny v TaFantastice a nějak si nedokážu představit, že už v programu neuvidím alespoň jednou měsíčně napsáno Elixír života. Až se zase zatoužím pobavit v divadle, půjdu sice na jiný muzikál, který miluju také, ale zase je to něco jiného. Každý muzikál v TaFantastice je totiž originál, každý naprosto jiný, ale každý moc krásný...
Ještě bych vám chtěla připomenout, že o článek níž je soutěž o nejhezčí fotku zvířete, tak se přihlašte. Papa, mějte se skvostně!