Březen 2008

Diplomy za 3.bleskovku

31. března 2008 v 20:57 Pro soutěživce
Tak tady máte diplomy za 3.bleskovku. Jediný, kdo věděl (nebo spíš tipoval správně) odpověď na otázku ohledně Dámy s kaméliemi, byla Hanka. Mějte se všichni krásně!

Krucipüsk - Cesta

30. března 2008 v 23:06 Klapka
Tenhle klip sem dávám hlavně proto, že v něm hraje Míša Zemánková. No a je to od Krucipüsku, tudíž to zpívá Tomáš Hájíček ... A Miška je ta červenovlasá...
p.s. Ahojky, jak se všichni máte? Já jsem dneska šla spát nějak tak zvláštně, podle starýho času ve tři, ale podle novýho ve čtyři...ale vstávala jsem v sedm starýho a osm novýho času... Nějak mi to ani nevadilo, protože jsem letěla na Excalibur. Dneska to bylo nádherný, Míša Zemánková hrála Morganu a měla tričko se "svýma" kočkama. A Lancelota hrál Viktor Dyk, tyhle dva tam musím mít, jinak protestuji. Ex byl dneska něčím zvláštní, bylo plno a děkovačka neznala mezí. Bylo skvělé publikum, moc mě potěšili. Na tom totiž hodně záleží, jestli diváci mdle pleskaj a usínaj, tak je to na nic ... Dnešní děkovačka byla hrozně moc dlouhá, na všech na podiu bylo vidět, že je to těší. A na těch v hledišti bylo potěšení vidět taky. Takže jsem zas prožila nádherný den. Ještě teď tleskám a nádherná hudba mi zní v hlavě. Pak jsem se samozřejmě malinko zakecala, takže jsem nestihla bus v šest a jela jsem v půl osmé. No co.. nevadí... Akorát mě zamrzelo, jakou nenávist chovají Češi ke žluté rase. V autobuse byly asi tři asijatky a nějaká holka se ošklebovala a dělala za nimi zhnusené obličeje. To mi nepřijde normální, všichni jsem lidi..:) Tak lidi, dobrou noc.. ;)

3.bleskovka

29. března 2008 v 16:37 Pro soutěživce
Tak už jsem rozdala diplomy za druhou bleskovku a můžu odstartovat třetí.
1. Jak se máte, popř. co děláte?
2. Nějaké plány na zbytek víkendu, se kterými byste se mi chtěli svěřit? :)
3. Co posloucháte za hudbu?
4. Chci slyšet váš názor na Lucku Bílou, ať je jakýkoli... :)
5. Vyber, který název muzikálu a knihy od Alexandra Dumase je správně.
a) Dáma s karafiáty
b) Dáma s kopretinami
c) Dáma s kaméliemi
6. Bude už týden po Velikonocích. Vyvázli jste ve zdraví? Nebo jak jste si je užili?
7. Jestli jste školou povinní, co vás tam příští týden čeká?
8. Jaké je vaše oblíbené zvíře?
9. Kdo je váš oblíbený zpěvák, herec, sportovec ...... ?
10. Co chcete na diplom? Mějte se!!!

Motýli

29. března 2008 v 16:20 (Ne)zajímavosti
Tak jsem se nechala inspirovat mým spřáteleným blogem de-land.blog.cz, kde jsou teď fotky motýlů. Já sem taky nějaké dám. Jsou to fotky, které jsem fotila v Anglii v muzeu motýlů.

Diplomy za 2.bleskovku

29. března 2008 v 0:13 Pro soutěživce
Tak jsem konečně udělala diplomy za 2.bleskovku. :)

Hra...

28. března 2008 v 22:22 (Ne)zajímavosti
Tak tady je nějaká hra, já jsem to zkoušela a chvíli mi to šlo a pak ale vůbec...


Lucka Bílá - Vokurky

26. března 2008 v 21:50 Klapka
Další videoklip Lucky Bílé - Vokurky....
p.s. Jak se všichni máte? Já báječně, málem jsem podpálila byt, protože praskla žárovka v koupelně, tak jsem to tam osvětlovala svíčkama. Taky dělam diplomky za 2.bleskovku a mailuju si s mym skvělym SBéčkem-TeaLady. Zítra pádim do školy, po sedmi dnech. Ale nebude to žádnej velkej šok, máme skvělej rozvrh. Ještě k tomu píšem dvě hodiny nějakýho klokana nebo tak něco podobnýho... A taky nám odpadá poslední hodina, takže budeme mít jenom do půl jedný. Pak mam angličtinu..je sice až od 15:45, ale domu nepojedu. Máma tady určitě bude mít nějakýho milence, tak to radši budu bloudit po městě s iPodkou v uších... A v pátek jedu do divadla... divadlo žije! Už se těšim... děsně moc... Tak se mějte aspoň tak krásně jako já a ať se vám dneska zdaj samý krásný sny ...

Lucka Bílá - Most přes minulost

26. března 2008 v 12:15 Klapka
...chcete k tomu nějaký komentář? Já myslím, že ne....

Václav Bárta - V horečkách

26. března 2008 v 12:00 Klapka
Tenhle klip je opravdu zvláštní... a... úžasnej.... Prostě NOID ....

SB - beboun.blog.cz

25. března 2008 v 11:22 Přátelé obydlí
Tak .. a další moje SB má blog tady. Kuju... :)

SB - tealady.blog.cz

25. března 2008 v 11:20 Přátelé obydlí
Další díky za spřátelení patří mému novému SB, které má blog tady.

SB - de-land.blog.cz

25. března 2008 v 11:18 Přátelé obydlí
Moje nové SB má blog tady a já děkuju.... :)

Subjektivně zabarvený popis

21. března 2008 v 22:18 (Ne)zajímavosti
Tak tohle je můj sloh na téma subjektivně zabarvený popis, to se asi zblázníte... Jsou tam použity i věty z vánočního CD a tak vůbec ... všude, kde jsem něco posbírala.

Když se řekne oblíbené místo, vybaví se mi hned dvě taková. Za prvé je to můj domov, odkud každý den odcházím a zas se tam ráda vracím. Za pochmurných dní se tam můžu schovat před deštěm, za slunečných naopak před zářícími paprsky.Každý obvykle má rád svůj domov. Alespoň pokud tam vládne pohoda a je naplněné láskou a pochopením. Lidské obydlí nemusí být žádné přepychové sídlo, hlavní je, že se má člověk komu svěřit a najde pocit bezpečí a jistoty.
Druhé místo, které se dá nazývat mým oblíbeným teprve asi rok, je prostor divadla TaFantastika. Už to pro mne není ledajaké divadlo, nýbrž místo, kam stále ráda chodívám, i když už hodně návštěv mám. Cítím to kouzlo, které mě pohltí a ráda trávím dlouhé chvíle s lidmi, kteří mi rozumí a mám si s nimi co říct. Vím, že umění jako je divadlo nikoho z vrstevníků v mém okolí nezajímá, ale to není důvod, abych já byla stejná a plula s davem. Většina lidí už se smířila s tím, že nemám ráda cigarety, ale divadelní emoce. A tak vždy, když je čas, odcházím ke Karlovu mostu, u kterého se nachází malé divadlo působící rodinným dojmem. Pokladna má samostatný vchod a to často plete diváky, kteří to tam neznají. Vedle památného umyvadla, které se dnes používá k sezení, visí vysklená tabule, která hlásí, kdo dnes jakou rolik bude ztvárňovat. V dalších jsou zase vystavené krásné fotky zachycující momenty z představení. Vždy půl hodiny před začátkem vystoupení se otevřou divadelní brány a postarší dámy kontrolují lístky všech diváků, kteří následně vcházejí do foyer divadla, kde už čekají uvaděčky, posílají každého na správné místo a prodávají programy. Občerstvení je k sehnání u baru, kde je obvykle velká fronta. Naproti je šatna, kde si v zimním období diváci uschovávájí své bundy, kabáty, nebo třeba deštníky. Také když někdo přinese květinu některému z účinkujících, šatnářka mu ji dá aspoň na první část do vody, aby při předávání vypadala k světu. TaFantastika je jen dvoupatrové divadlo, každý se tam proto lehce vyzná. U schodů, po kterých se jde na balkon, je velké zrcadlo přes celou stěnu. Má nejspíš za úkol opticky zvětšovat prostor, ale párkrát se mi stalo osudným a málem jsem do něj narazila. V přízemí i na balkóně jsou v řadách béžová sedadla, něktrá trochu vyviklaná od věrných fanklubáků, kteří se při důvěrně známé hudbě pohupují a někteří si i prozpěvují. Z každé sedačky je dost dobře vidět na jeviště plné talentovaných, zpívajících a tančících herců. Je krásný pocit slyšet je pět písně hlasem vran, to kouzlo cítí každý z nás. Nakonec zatleskám srdcem, ten potlesk jim říká dík.
Každý z nás má svá oblíbená místa, avšak podle mého názoru nezáleží ani tolik na tom, kde jsme, ale spíše na tom, s kým jsme. I ten největší introvert totiž potřebuje společnost a nejhorší je, když chcete někoho obejmout a nemáte koho. já naštěstí mohu říct, že mám štěstí na lidi. Jak na rodinu, kterou znám mnoho let, tak na osoby, které jsem poznala v TaFantastice. Můžu jen děkovat ...

Lucka Bílá - Miluji tě

21. března 2008 v 20:51 Klapka
Tak tenhle klip je boží a má ho ráda i moje roční sestřenka... Ta druhá a starší ( moje SB )... to nevim, tý se musim zeptat...

Nightwork - Mája a Vánoční čas

21. března 2008 v 20:43 Klapka
Tady je moje oblíbená vánoční koleda a Včelka Mája v tak trochu jiné verzi .. to vše od skupiny Nightwork :D :) ;) A koukejte, jak Vojta Dyk jako Santa perfektně valí oči. :D :)

SB - colour-words.blog.cz

21. března 2008 v 20:05 Přátelé obydlí
Dalším mým SB je rovnou má sestřenice a její blog je tady. Díky! :)

SB - gringer.blog.cz

21. března 2008 v 12:48 Přátelé obydlí
Blog dalšího SB, za jehož spřátelení moc děkuju, je tady :)

2.bleskovka

21. března 2008 v 10:26 Pro soutěživce
A je tady další bleskovka, opět skončí, až napíšu KONEC a všem dam vědět na blog, tak ho, prosím, zadejte...
1) Kdo je na obrázku? Je to herečka i zpěvačka, hrála například ve Snowboarďácích a tahle fotka je z muzikálu Excalibur, kde hraje Morganu.
2) Jak se máte? :)
3) Co plánujete na zbytek velikonočních prázdnin?
4) Jak často jste na internetu?
5) Co byste chtěli na diplom?

Viktor Dyk - Jednou větou

21. března 2008 v 0:21 Klapka
Písnička Jednou větou z filmu Bestiář v podání Viktora Dyka.

Charakteristika literární postavy - Dorian Gray

20. března 2008 v 23:26 (Ne)zajímavosti
"Nejlepší způsob jak se zbavit pokušení, je vzdát se mu."
Postavu Doriana z nejslavnější prózy spisovatele 19. století Oscara Wilda Obraz Doriana Graye jsem si vybrala pro nepřehlédnutelnost, pochopení i nepochopení a v neposlední řadě pro poučení z jeho marnivosti lidského bytí na zemi.
Dorian je osmnáctiletý mladík, který budí pozornost pro svou přirozenou krásu. Jeho tvář vypadá, jako by ji vytesali samotní andělé. Má pronikavé modré oči prozrazující jeho nespoutanost. Vlasy jsou světlé a sahají až na ramena. Vypracované tělo vyniká svou pružností. Jemné ruce dávají tušit, že ještě nepoznaly tvrdou práci. Při komunikaci je rád používá, aby lépe dotvářely vyřčené myšlenky. Pohybuje se klidně a rozvážně a gestikulace těla jasně dává najevo, co si Gray myslí. Mluví tiše a stále se kradmo rozhlíží kolem sebe.
Dorian Gray veškeré úsilí směřuje k tomu, aby zub času na něm nenapáchal žádné vrásky, které by jen naznačovaly přirozený běh a děj života. Stává se z něj sobec, zahleděn především do sebe. City pro něj nic neznamenají a lásku přehlíží. Svou energii vkládá do tajů parfémů, hudby, klenotnictví a také rád cestuje. Je i velmi společenský a oblíbený, i když zpočátku byl velmi plachý a lidí se stranil. Posedlost jeho krásou ho pohlcuje a zcela ji propadá.
Někdy si člověk nepřipustí, že svůj život si každý utváří sám a nikdo nenese odpovědnost za jeho nevratné činy.
(Prosím, nekopírujte na blogy, děkuju.. )